Haberler
 
 
 
 
 Majestik Kurdele`den, Türkiye Meme Vakfı`na Destek!  

Dünyadaki her 9 kadından birinin meme kanseri tehdidi altında olduğunu biliyor muydunuz? Avrupa`da her yıl yaklaşık bir milyon kadın meme kanseri nedeni ile tedavi görüyor. Dünyada her 3 dakikada bir kadın bu hastalığa yakalanıyor. Ve ne yazık ki, her 11 dakikada bir kadın, bu yü zden hayatını kayb ediyor.

Türkiye`de, önemli bir halk sağlığı sorunu olan meme kanseri, %24`lük oranla, kadınlarda en sık rastlanan 10 kanser türü arasında ilk sıradadır.

Majestik Kurdele, Türkiye Meme Vakfı’nin Meme Sağlığı ve Kanseri konusunda ülkemizde yürütmekte olduğu ve başta kadınlarımız olmak üzere toplumu bilgilendirmek amacıyla "Farkındayım, Korkmuyorum" kampanyasını Sosyal Sorumluluklar kapsamında duyurucu çalışmalarla desteklemektedir.

Majestik Kurdelem 2 Dergisi içerisinde yer alan kampanya tanıtımıyla binlerce kadına direk ulaşılması ve kampanyaya dikkat çekilmesi hedeflenmiş, devamı sürecek çalışmaların ilkini oluşturmaktadır. 

Acınızı, sevincinizi paylaştığınız yakınlarınızla bilgilerimizi de paylaşarak hayat kurtarabilirsiniz. Arkadaşlarınızı ve yakınlarınızı bir erken teşhis teşhis yöntemi olan meme muayenesi ve mamografinin önemi hakkında bilinçlendirin. Unutmayın, unutturmatyın; meme kanseri erken teşhis edildiğinde, çok büyük oranla tamamen tedavi edilebilir bir hastalıktır. 

Ayrıntılı bilgi için; www.memekanseri.org internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

« Geri