Yarışmalar
 
 
 
 
 1. Majestik Kurdele Nakısı Yarısması 2008


 Sonraki >>

1. Sayfadasınız...

 

T.C.Millî Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü ve Canavar Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. işbirliğiyle 2007-08 faaliyet döneminde ‘Majestik Kurdela Nakışı Yarışması 2008’ gerçekleştirildi.


Yarışmanın final değerlendirilmesi 3-4 Mayıs 2008 tarihinde, Genel Müdürlük temsilcisi Burhan ELVER’in gözetiminde gerçekleştirildi. Alanlarında uzman isimlerden oluşan seçici kurul üyelerince yapılan değerlendirme sonucunda Türkiye çapında dereceye giren, jüri özel ödülü ve mansiyon alan Halk Eğitimi Merkezlerinin ve belediyelerin öğretmen ve kursiyerleri belirlenmiştir.


Seçici kurul üyeleri kurdele nakışında Halk Eğitimi Merkezleri arasında 5 (beş), Belediyeler arasında 5 (beş) ürünü manisyona değer görmüş, Halk Eğitimi Merkezlerinden 1 (bir), Belediyeler arasında 1 (bir) olmak üzere toplam 2 (iki) ürünü jüri özel ödülüne değer görüştür.    


Özellikle son yıllarda ülkemizde gelişmekte olan kurdela nakışı sanatının yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla yapılan, Halk Eğitim Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezleri gözetiminde/işbirliğinde kurs açan Belediye Kurslarının katıldığı ve 26 Nisan 2008 tarihinde son bulan ve yüksek katılımın olduğu yarışmaya yaklaşık 500 eser katıldı.


27 Mayıs 2008 tarihinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde 10:00-18:00 saatleri arasında gerçekleştirilen ödül törenine Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürü Sayın Necmettin Yalçın ve Sayın Nevin Gökçek ile ödül alan illerin kurum müdürlerininde katıldığı ödül törenine yarışmada ödül almaya değer görülen eserlerin sahipleri kursiyerler ve eğitmenleri ödüllendirildi. Ayrıca, `Majestik Kurdela Nakışı Yarışması 2008`de ödül almaya değer görülen eserler, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde bir hafta süren sergi ile kurdela nakışı severlerin ziyaterine açıldı.


Ödül almaya değer görülen eserlerin sahiplerini tebrik ediyor; birbirinden değerli el emeği eserleri ile yarışmamıza katılan sanatcılarımıza içten teşekkürlerimizi gönderiyoruz.

 

Saygılarımızla,

Canavar Tekstil San. Tic. Ltd. Sti.

 

Yarışmada ödül kazananların listesini görmek için tıklayınız.

 

Majestik Kurdele Nakışı Yarışması 2008 Seçici Kurulu:

 

Prof. Fatma ÖZCAN

(Gazi Üni. Mes. Eğ. Fak. El San. Bölüm Başkanı)

Yard.Doç.Nursel BAYKASOĞLU (

Gazi Üni. Mes. Eğ. Fak. El San. Eğit. Böl. Öğr. Gör.)

Yard.Doç. Fatma YETİM

(Gazi Üni. Mes. Eğ. Fak. El San. Eğit. Böl. Öğr. Gör.)

Piraye Yüksel DEMİRCAN

(Mimar Sinan Üni. Mes. Yüksek Ok. Öğr. Gör.)

Derya ŞAHİN

(Derya Şahin El Sanatları Merkezi)

Bedriye ŞAHİN

(Derya Şahin El Sanatları Merkezi)

Can ŞAR

(Canavar Tekstil Üretim Müdürü)

 

Burhan ELVER

(Genel Müdürlük Temsilcisi)

« Geri