Yarışmalar
 
 
 
 
 5. Majestik Kurdele Nakışı Yarışması 2012


 Sonraki >>

1. Sayfadasınız...

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Canavar Tekstil San.Tic.Ltd.Şti. işbirliği ile 2011-2012 faaliyet döneminde geniş katılımla bu yıl besincisi gerçekleştirilen Halk Eğitimi Merkezleri ve Halk Eğitimi Merkezleri gözetiminde/işbirliğinde kurs açan Belediyeler arası Majestik Kurdele Nakışı Yarışması`nın final değerlendirmesi 25 Mayis 2012 tahinde, Genel Müdürlük temsilcisi Muhittin Yıldırım`ın gözetiminde gerçekleştirilmiştir.

Alanlarında uzman isimlerden oluşan seçici kurul üyelerince yapılan değerlendirme sonucunda yarışmaya katılan projeler arasından, Türkiye çapında dereceye giren, jüri özel ödülü ve mansiyon alan Halk Eğitimi Merkezlerinin ve Belediyelerin öğretmen ve kursiyerleri belirlenmiştir.

08 Haziran 2011 Cuma günü İstanbul Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkez`inde gerçekleştirilen ödül töreni ile yarışmada ödül almaya değer görülen eserlerin sahipleri öğretmen ve kursiyerler ödüllendirildi. Ödül törenine Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kemal BİÇERLİ, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitim Müdürleri, sektör temsilcileri ve kursiyerler katıldı. Ayrıca, ödül alan eserler ile sergilenmeye değer eserler düzenlenen sergi ile ziyarete açıldı.

Ödül almaya değer görülen eserlerin sahiplerini tebrik ediyor; birbirinden değerli el emeği eserleri ile yarışmamıza katılan tüm öğretmen ve kursiyerlere içten teşekkürlerimizi gönderiyoruz.

Saygılarımızla,

CANAVAR TEKSTİL Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

>> 5. Majestik Kurdele Nakışı Yarışması 2012 Tören ve Sergi videosunu izlemek için tıklayınız.

5. MAJESTIK KURDELE NAKISI YARISMASI 2012 SONUCLARI

HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ KATEGORİSİ
Türkiye Birincisi  
Halk Eğitimi Merkezi : Ankara Keçiören Halk Eğitim Merkezi
Kursiyer : İpek Yüksel
Öğretmen/Usta Öğr. : Refika Dinçel
Türkiye İkincisi  
Halk Eğitimi Merkezi : Kütahya Halk Eğitim Merkezi
Kursiyer : Aynur Solak
Öğretmen/Usta Öğr. : Füsun Değirmencioğlu
Türkiye Üçüncüsü  
Halk Eğitimi Merkezi : İzmir Konak Halk Eğitim Merkezi
Kursiyer : Dilek Şahide Çevik
Öğretmen/Usta Öğr. : Canan Baklan
Mansiyon  
Halk Eğitimi Merkezi : Sivas Halk Eğitim Merkezi
Kursiyer : Hatice Türkistan
Öğretmen/Usta Öğr. : Nuran Evren
Halk Eğitimi Merkezi : Isparta Gelendost Halk Eğitim Merkezi
Kursiyer : Sevde Ceylan
Öğretmen/Usta Öğr. : Zehra Mavi
Halk Eğitimi Merkezi : Giresun Halk Eğitim Merkezi
Kursiyer : Nurcan Bilgili
Öğretmen/Usta Öğr. : Müzeyyen Yanıkoğlu
Halk Eğitimi Merkezi : Bursa Gemlik Halk Eğitim Merkezi
Kursiyer : Çiğdem Kozpınar
Öğretmen/Usta Öğr. : Hatice Uzuntarla
Halk Eğitimi Merkezi : Samsun Bafra Halk Eğitim Merkezi
Kursiyer : Dilek Saraç
Öğretmen/Usta Öğr. : Aliye Çelebi
   
Jüri Özel Ödülü  
Halk Eğitimi Merkezi : İstanbul Beykoz Halk Eğitim Merkezi
Kursiyer : Sevim Elçik
Öğretmen/Usta Öğr. : Gülperi Tatlıpınar
SERGILENMEYE DEGER URUNLER
SEHIR-MERKEZ ADI KURSIYER - OGRETMEN/USTA OGR.ADI
KIRŞEHİR BOZTEPE HALK EĞİTİM  FATMA BUKET DALGALI - FİLİZ  MUCUK
SAMSUN ÇARŞAMBA HALK EĞİTİM ÇİĞDEM TOMURCUK - İLKNUR YILMAZ
SAKARYA ERENLER HALK EĞİTİM ESRANUR KUT - GÜLAY KUT
SAKARYA YENİKENT HALK EĞİTİM ZEYNEP KAPLAN - BEDRİYE YENİGÜN
SAKARYA GEYVE HALK EĞİTİM ZEYNEP HATİPLER - ŞENGÜL BOSTANCI
SAKARYA GEYVE HALK EĞİTİM TUĞBA GÜNAYDI - ECE HACER DİŞLİ
SAKARYA GEYVE HALK EĞİTİM DİLEK YILDIRAN - ŞENGÜL BOSTANCI
DÜZCE DÜZCE HALK EĞİTİM ASİYE FIRTINA - NİMET DERVİŞ
DÜZCE DÜZCE HALK EĞİTİM YILDIZ KESKİN - NAGİHAN ÇELİK
DÜZCE DÜZCE HALK EĞİTİM MELİKE MUTLU - NAGİHAN ÇELİK
İSTANBUL GÜNGÖREN HALK EĞİTİM AYNUR SAYIM - AYSEL TÜRKMENELİ
ÇANKIRI NURETTİN OK. HEM ASİYE KARSAVURAN - FATMA OFLAZ
BURSA İSMAİL HAKKI ŞENPAMUKÇU SELVİNAZ YEMİŞEN - MEHTAP DENİZ
ELAZIĞ ELAZIĞ HEM NURAN İNCEKARA - SİBEL NACAR
İSTANBUL GÜNGÖREN HALK EĞİTİM NAZMİYE EKİNCİOĞLU - AYSEL TÜRKMENELİ
BALIKESİR GÖNEN HEM ÜLFİYE BAYRAK - EMİNE ESEN
AMASYA MERZİFON HEM ZÜHAL ÇALIŞKAN - DİLEK TEKCAN
ÇANAKKALE ÇAN HALK EĞİTİM MERKEZİ GÜLSEVİL ALP - ÜMMÜHAN KESKİN
İSTANBUL BEŞİKTAŞ HEM HANİFE TARTAN - GÜLAY SÜMER
ZONGULDAK MERKEZ FATİH HEM VİLDAN OKUR - SUNAY EREN
İSTANBUL KADIKÖY HEM NİHAL ŞATIROĞLU - DÜRDANE AKIN
ANTALYA TEOMANPAŞA HEM CEMİLE AKDEMİR - İLKNUR GÜNEŞ YEREÇ
KARS KARS HEM GÖNÜL SEVGEN - FERYAL ÇAĞIŞLAR
MANİSA SALİHLİ HEM MÜBİNE ARSLAN - AYNUR EMREM
İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA HEM AYSEL ŞEN - HAYRİYE ARI
TUNCELİ PERTEK HEM ŞAKİRE TUNÇ - SELMA DOĞAN
MUĞLA BODRUM HEM F.ŞULE YÜCESOY - F.SELMA SARAÇ
BURSA İNEGÖL HEM FATMA YILDIRIM - ÇİĞDEM DURGUN
İZMİR ÖDEMİŞ HEM ŞENNUR AK - NEŞECAN ERSAN
İZMİR ÖDEMİŞ HEM YASEMİN ÖZAY - NEŞECAN ERSAN
İZMİR FOÇA HEM İLKNUR ÇETİNER - GÖNÜL KILIÇ
İZMİR KARŞIYAKA HEM FERİHA AKIN - CENNET GENÇ
İZMİR ÇİĞLİ HEM CEMİLE ÜSTÜNER - REMZİYE KAYNAK
İZMİR TİRE HEM BEHİYE SAYIN - BERNA GELGİ
AĞRI DİYADİN HEM MELİKE PEKER - AYSEL ÖZMEN
MUĞLA MUĞLA HEM NURHAYAT BİLGİR - SALİHA ÇAKIROĞLU
MUĞLA FETHİYE HEM SEVGİ ÖCEK - GÖNÜL TÜFEKÇİ
GAZİANTEP NİZİP M.AKİF ERSOY HEM ELMAS KONAR - GÜLAY GÜZEL
GAZİANTEP NİZİP M.AKİF ERSOY HEM FATMA CANPOLAT - FATMAGÜL DÖLEK
GAZİANTEP NİZİP M.AKİF ERSOY HEM FATMA ATEŞ - H.ŞENGÜL ATEŞ
ANKARA KEÇİÖREN HEM GÜLTEN AKSOY - HÜLYA DENİZ
ANKARA KEÇİÖREN HEM FATMA KURUCU - CANA ALGAN
ANKARA KEÇİÖREN HEM YELİZ DAĞDELEN - CANA ALGAN
ANKARA KEÇİÖREN HEM AYFER ALTINAY - REFİKA DİNÇEL
ANKARA KEÇİÖREN HEM EMİNE KAYA - REFİKA DİNÇEL
ANKARA KEÇİÖREN HEM ŞERİFE ALKAYA - İMRAN KONUKÇU
ANKARA KEÇİÖREN HEM SELMA ÖZKAN - İMRAN KONUKÇU
ANKARA KEÇİÖREN HEM İLKNUR TETİKFELEK - İMRAN KONUKÇU
ANKARA KEÇİÖREN HEM ÜMRANHAN IŞIK - SUNAY ÖZTÜRK
ANKARA KEÇİÖREN HEM SEVGİ ASLANBAŞ - SUNAY ÖZTÜRK
ANKARA KEÇİÖREN HEM SEVGİ ASLANBAŞ - SUNAY ÖZTÜRK
ANKARA KEÇİÖREN HEM KEZBAN BAYKAL - SUNAY ÖZTÜRK
ANKARA YENİMAHALLE HEM MİRAL ÖZEL - SAFİYE ÇEVİK
ANKARA ALTINDAĞ HEM SEMİHA DUMAN - AYŞE KUBİLAY
ANKARA ALTINDAĞ HEM GÜLCİHAN BAŞAR - FERİDE ERKAN
ANKARA MAMAK HEM DERYA ÖZBAYRAK - GÜLAY YILDIZ
KOCAELİ DİLOVASI HEM FATMA CAN - AYTEN KAYA
KOCAELİ İZMİT HEM HANDAN KIR - SEDA GENÇ
RİZE ÇAYELİ HEM NAZMİYE OKUR - TUĞBA OKUR
TOKAT NİKSAR HEM FATMA KARACA - KEZİBAN CANPOLAT
TOKAT TOKAT HEM HATİCE ŞENOĞLAN - SEVGİ MERCAN AKTAŞ
TOKAT TOKAT HEM EBRU ÖZTAŞ - ELEM YILMAZ
MALATYA AKÇADAĞ HEM BİRGÜL SEKİZSU - FERAY ALKAN
ADIYAMAN HEM MERYEM TAŞ - SIDIKA ŞİRECİ
 
BELEDİYELER KATEGORİSİ
Türkiye Birincisi   
Belediye  Ankara Büyükşehir Belediyesi - BELMEK (Altındağ)
Kursiyer Rukiye Sarıca
Öğretmen/Usta Öğr. Ayşe Karahisar
Türkiye İkincisi  
Belediye  Ankara Keçiören Belediyesi - KEÇMEK
Kursiyer Nurgül Serdar
Öğretmen/Usta Öğr. Büşra Tosun
Türkiye Üçüncüsü  
Belediye Konya Büyükşehir Belediyesi - KOMEK
Kursiyer Kadriye Büyükdere
Öğretmen/Usta Öğr. Bilge Önal
 
Mansiyon  
Belediye  Ankara Keçiören Belediyesi - KEÇMEK
Kursiyer Filiz Kılıç
Öğretmen/Usta Öğr. Büşra Tosun
Belediye Konya Büyükşehir Belediyesi - KOMEK
Kursiyer Sariye Kaplan
Öğretmen/Usta Öğr. Yıldız Rüştüoğlu
Belediye  Ankara Keçiören Belediyesi - KEÇMEK
Kursiyer Ayşin Yalınkılıç
Öğretmen/Usta Öğr. Büşra Tosun
Belediye  Konya Büyükşehir Belediyesi - KOMEK
Kursiyer Emine Kıramanlıoğlu
Öğretmen/Usta Öğr. Güngör Büyükeskil
Belediye  Konya Büyükşehir Belediyesi - KOMEK
Kursiyer Kadriye Durgut
Öğretmen/Usta Öğr. Miyase Kazanır
   
Jüri Özel Ödülüne layık ürün bulunamamıştır.  
 
SERGILENMEYE DEGER URUNLER
MERKEZ ÖĞRETMEN/USTA ÖĞRETİCİ - KURSİYER
Keçiören Bld.- KEÇMEK Büşra Tosun - Sultan Pirkoca
Keçiören Bld.- KEÇMEK Büşra Tosun - Mihriban Yar
Konya B.Şehir Bld. - KOMEK Miyase Kazanır - Elif Akıncı
Keçiören Bld.- KEÇMEK Büşra Tosun - Ayşe Arslan
İSMEK (Kağıthane) Huriye Eskiköy - Makbule Kıran
Keçiören Bld.- KEÇMEK Büşra Tosun - İknal Yozgat
Keçiören Bld.- KEÇMEK Büşra Tosun - Nurgül Serdar
Konya B.Şehir Bld. - KOMEK Miyase Kazanır - Serpil Yalçınkaya
İzmir B.Şehir Bld.(Bornova) Güzin Elibol - Ülkü Esen
Kayseri Melikgazi Bld. Vildan Poyraz - Ayşe Kara
Ankara B.Şehir Bld. - BELMEK (Altındağ) Saadet Kaya - Meryem Soydaş
Konya B.Şehir Bld. - KOMEK Vildan Kaya - Zehra Karagedik
Konya B.Şehir Bld. - KOMEK Müşerref Kuyucu - Ayşegül Ekin
Konya B.Şehir Bld. - KOMEK Miyase Kazanır - Esma Özcan
İst.Ümraniye Bld. Türkan Kataraş - Gülizar Sırtlı
Konya B.Şehir Bld. - KOMEK Bilge Önal - Mukaddes Kuru

*ÖDÜL TÖRENİ YERİ VE ZAMANI: İSTANBUL KARTAL BÜLENT ECEVİT KÜLTÜR MERKEZİ / 08.HAZİRAN.CUMA 14:00

*BILGILENDIRME: YARIŞMAYA KATILAN TÜM ÜRÜNLER, KATALOG ÇEKİMLERİNİN TAMAMLANMASINDAN SONRA İLGİLİ HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE KARGO İLE GÖNDERİLECEKTİR.

 İndirilebilecek Dosyalar
YARISMA ESASLARI - 2012
« Geri