Yarışmalar
 
 
 
 
 7. Majestik Kurdele Nakışı Yarışması 2014

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Canavar Tekstil San.Tic.Ltd.Şti. işbirliği ile 2013-2014 faaliyet döneminde geniş katılımla bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Halk Eğitimi Merkezleri ve Halk Eğitimi Merkezleri gözetiminde/işbirliğinde kurs açan Belediyeler arası Majestik Kurdele Nakışı Yarışması`nın final değerlendirmesi 14-16 Mayis 2014 tahinde, Genel Müdürlük temsilcisi Funda AKÇAKOCA`nın gözetiminde gerçekleştirilmiştir.

Alanlarında uzman isimlerden oluşan seçici kurul üyelerince yapılan değerlendirme sonucunda yarışmaya katılan projeler arasından, Türkiye çapında dereceye giren, jüri özel ödülü ve mansiyon alan Halk Eğitimi Merkezlerinin ve Belediyelerin öğretmen ve kursiyerleri belirlenmiştir.

06 Haziran 2014 Cuma günü İstanbul Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkez`inde gerçekleştirilecek ödül töreni ile yarışmada ödül almaya değer görülen eserlerin sahipleri öğretmen ve kursiyerler ödüllendirilecek, ödül alan eserler ile sergilenmeye değer eserler düzenlenecek sergi ile ziyarete açılacaktır.

Ödül almaya değer görülen eserlerin sahiplerini tebrik ediyor; birbirinden değerli el emeği eserleri ile yarışmamıza katılan tüm öğretmen ve kursiyerlere içten teşekkürlerimizi gönderiyoruz.

Saygılarımızla,

CANAVAR TEKSTİL Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

 

KURDELE NAKIŞI YARIŞMASI - 2014

SONUÇ TUTANAĞI

 

            Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Canavar Tekstil Ltd.Şti. işbirliğinde 2013-2014 faaliyet döneminde gerçekleştirilen Halk Eğitim Merkezleri ve Halk Eğitim merkezleri gözetiminde / denetiminde kurs açan belediyeler arası kurdele nakışı yarışmasında dereceye giren, mansiyon ve jüri özel ödülüne değer görülen ürünler ile sergilemeye değer ürünlerin hazırlayıcısı olan merkez/belediye, öğretmen/usta öğretici ve kursiyerleri, Gazi Üniv.El San.Tas.Ür.Bl.Öğr.Gör.Doç.Dr.Fatma Yetim, Selçuk Üniv.Öğr.Üyesi Sema Öz, Hilal Tekstil Ltd.Şti. satış ve ürün uzmanı Nermin Sarıkaya, Hayat Boyu Öğr.Gn.Md. Uzman Öğretmen Hülya Aydın, firma ürün ve pazarlama müdürü Can Şar`dan oluşan seçici kurul tarafından belirlenmiştir.  

HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ KATEGORİSİ

 

Türkiye Birincisi       :                                                                                                        

                                   Halk Eğitimi Merkezi  : Kastamonu Halk Eğitim Merkezi

                                   Kursiyer                      : Ayşegül Ayaz

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Mine Büyükdağ Telli

Türkiye İkincisi        :                                                                                                       

                                   Halk Eğitimi Merkezi  : Ankara Keçiören Halk Eğitim Merkezi

                                   Kursiyer                       : Nurgül Serdar

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Büşra Tosun                       

Türkiye Üçüncüsü    :                                                                                                        

                                   Halk Eğitimi Merkezi  : Ankara Sincan Halk Eğitim Merkezi

                                   Kursiyer                       : Ayşe Durak

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Nurten Ergin

Mansiyon                   :                                                                                                        

                                   Halk Eğitimi Merkezi  : Ankara Mamak Halk Eğitim Merkezi

                                   Kursiyer                       : Nuriye Kaygısız

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Gülay Yıldız                

 

                                   Halk Eğitimi Merkezi  : Ankara Sincan Halk Eğitim Merkezi

                                   Kursiyer                       : Nahide Ergin

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Firdevs Ergin              

 

           Halk Eğitimi Merkezi  : Ankara Keçiören Halk Eğitim Merkezi

                                   Kursiyer                       : Şaziye Yaslıtaş

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Cana Algan               

 

           Halk Eğitimi Merkezi  : Balıkesir Gönen Halk Eğitim Merkezi

                                   Kursiyer                       : Ülfiye Bayrak

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Emine Esen                

 

           Halk Eğitimi Merkezi  : Ankara Keçiören Halk Eğitim Merkezi

                                   Kursiyer                       : Medihe Caner

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Raziye Sungur             

 

Jüri Özel Ödülü        :                                                                                                        

                                   Halk Eğitimi Merkezi  : İzmir Buca Halk Eğitim Merkezi

                                   Kursiyer                       : Yasemin Denizhan

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Bahar Özkan              

 

           Halk Eğitimi Merkezi  : Bursa İnegöl Halk Eğitim Merkezi

                                   Kursiyer                       : Selma Biber

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Emine Karaaslan         

 

           Halk Eğitimi Merkezi  : Mardin Nusaybin Halk Eğitim Merkezi

                                   Kursiyer                       : Nuran Aslan

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Türkan Özmen            

 

Sergilemeye Değer Ürünler :                                                                                            

 

KURUM ADI

ÖĞRENCİ

ÖĞRETMEN

KASTAMONU HEM

SEVİM İNAN

SEMA DİZDAROĞLU

AKYURT HEM ANKARA

MİYASE KARAHİSAR

NURAN YÜKSEK

AKYURT HEM ANKARA

SEVDA YURDAKUL

NURAN YÜKSEK

BALIKESİR GÖNEN HEM

SİBEL ERCİĞEZ

EMİNE ESEN

İLKADIM HEM

GÜNER GÜMÜŞ

AYLA KALAYSIZ

AKKUŞ HEM

FATMA EFİL

GÜLLÜ ATAR

MAMAK HEM

HACER AYDIN

GÜLAY YILDIZ

MAMAK HEM

HÜLYA YAY

GÜLAY YILDIZ

SİNCAN HEM

AYNUR ÖZEL

NURTEN ERGİN

SİNCAN HEM

BAHAR YETER BİLMİŞ

NURTEN ERGİN

SİNCAN HEM

EMİNE BOZKURT

NURTEN ERGİN

SİNCAN HEM

MUAZZEZ ARSLAN

NURTEN ERGİN

SİNCAN HEM

DEMET KORKMAZ

FİRDES ERGİN

SİNCAN HEM

NAHİDE ERGİN

FİRDES ERGİN

SİNCAN HEM

MELTEM UYAR

FİRDES ERGİN

ERYAMAN HEM

ŞÜKRAN UZUN

SERAP FODUL

KEÇİÖREN HEM

MÜNEVVER MİNE TETİK

BÜŞRA TOSUN

KEÇİÖREN HEM

NURAY ESİM

AYŞİN YALINKILIÇ

KEÇİÖREN HEM

SİBEL KAYA

CANA ALGAN

KEÇİÖREN HEM

SELMA ÇETİNKAYA

CANA ALGAN

KEÇİÖREN HEM

RAZİYE DEMİR

CANA ALGAN

KEÇİÖREN HEM

LERMİN KILINÇ

REFİKA DİNCEL

KEÇİÖREN HEM

SULTAN PİRKOCA

REFİKA DİNCEL

KONYAALTI HEM

AYŞE ÖNGEL

HAVVA DURAN

SİVAS HEM

LEYLA GÜLTEKİN

NURAN EVREN

SİVAS HEM

NEŞE İRGİ

NURAN EVREN

MUŞ HEM VE ASO.

SAKİNE ŞAVLUK

GÜLENDAM PEKDEMİR GÜL

MUŞ HEM VE ASO.

KADER ÇELİK

GÜLENDAM PEKDEMİR GÜL

SİNOP  MERKEZ HEM

SABRİYE TUNA

NERMİN TANSEL

KOCASİNAN HEM VE ASO

AYŞE GÜRBÜZ

ARZU DURSUN

GÜZELBAHÇE HEM

ÖZLEM TOPCU

SERPİL ARSLANTÜRK

ÜSKÜDAR HEM

HALİME KIZILIRMAK

ELİFE ÖZEL

KARATAY HEM

YURDAGÜL SÖZÜAN

HATİCE ÖZCAN

ERENLER HEM

EMİNE ÇAKIR

MELEK ESKİTÜRK

ERENLER HEM

AYBE ALKAN

GÜLAY KURT

GEYVE HEM

AYŞE DİŞLİ

ŞENGÜLER BOSTANCI

KÜTAHYA HEM VE ASO ( MERKEZ )

ÖZLEM DÖNMEZ

AYŞE KAYA

İNEGÖL HEM

MÜŞERREF KELEBEK CEVHER

MUKADDER SEYMEN

KOZLU HEM

SEMAHAT KAYMAK

MEZİYET KAYA

 

 BELEDİYELER KATEGORİSİ

 

 Türkiye Birincisi       :

                                   Belediye                       : Kayseri Büyükşehir Belediyesi - KAYMEK (Kocasinan)

                                   Kursiyer                       : Merve Kıraç

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Funda Uğur

Türkiye İkincisi        :                                                                                                       

                                   Belediye                       : Ankara Büyükşehir Belediyesi - BELMEK (Sincan)

                                   Kursiyer                       : Hanım Çiftçi

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Meryem Piri

Türkiye Üçüncüsü    :                                                                                                        

                                   Belediye                      : Ankara Büyükşehir Belediyesi - BELMEK (Sincan)

                                   Kursiyer                       : Zuhal Öz

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Sema Nur Doğan

 

Mansiyon                   :                                                                                                        

                                   Belediye                       : Kayseri Büyükşehir Belediyesi - KAYMEK (Kocasinan)                       

                                   Kursiyer                       : Merve Kıraç

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Funda Uğur                                                                                                                         

  

   Belediye                      : Ankara Büyükşehir Belediyesi - BELMEK (Sincan)

                                   Kursiyer                       : Özlem Gücek

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Meryem Piri                                                                                  

 

                                   Belediye                       : Ankara Büyükşehir Belediyesi - BELMEK (Şafaktepe)

                                   Kursiyer                       : Naciye Özkan

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Nurdan Yaman                                          

 

                                   Belediye                       : Ankara Büyükşehir Belediyesi - BELMEK (Sincan)

                                   Kursiyer                       : Sultan Güllük

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Nilay Durmuş                                             

 

                                   Belediye                       : Ankara Büyükşehir Belediyesi - BELMEK (Şafaktepe)

                                   Kursiyer                       : Büşra Türk

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Cemile Arslan                                            

 

Jüri Özel Ödülü        :                                                                                                        

                                   Belediye                       : Ankara Büyükşehir Belediyesi - BELMEK (Sincan)

                                   Kursiyer                       : Nurhan Bayhan

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Nilay Durmuş                                            

 

                                   Belediye                       : Ankara Büyükşehir Belediyesi - BELMEK (Sincan)

                                   Kursiyer                       : Döndü Demirden

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Şengül Bozkaya                                         

 

                                   Belediye                       : Sakarya Büyükşehir Belediyesi - Kült.ve Sos.İşl.Daire Bşk.

                                   Kursiyer                       : Sevim Çamdağ

                                   Öğretmen/Usta Öğr.    : Selda Bayrak                                             

 

Sergilemeye Değer Ürünler :                                                                                            

KURUM

ÖĞRENCİ

ÖĞRETMEN

ANKARA B. ŞEHİR BLD.ŞAFAKTEPE BELMEK

DİLEK KOCABAŞ

EMİNE YAPRAKÇI

ANKARA B. ŞEHİR BLD.ŞAFAKTEPE BELMEK

AYŞE KOYUNCU

TÜLAY KIZILKAYA

ANKARA B. ŞEHİR BLD.ŞAFAKTEPE BELMEK

ÜMMÜGÜLSÜM AVŞAR

NURDAN YAMAN

ÇAYYOLU BELMEK

BELMA ÖZIŞIK

ŞEFİKA ALBAY

YENİMAHALLE BELMEK

SERPİL KIR

AYLA YILDIRIM

SİNCAN BELMEK

NERMİN AKTAN

SEMA NUR DOĞAN

SİNCAN BELMEK

AYSEL YİĞİT

SEMA NUR DOĞAN

SİNCAN BELMEK

GÜLENDER KILIÇ

YASEMİN KILIÇKAYA

SİNCAN BELMEK

HAFİZE BAYRAKTAR

SEMA NUR DOĞAN

SİNCAN BELMEK

ŞENAY SOYSAL

NİLAY DURMUŞ

SİNCAN BELMEK

ELFİDA CENGİZ

NURSEL DEMİRBAŞ

SİNCAN BELMEK

SEYİDE PEKKOL

MERYEM PİRİ

SİNCAN BELMEK

HAYRİYE TURHAN

NİLAY DURMUŞ

SİNCAN BELMEK

ALİYE ÇINAR

NİLAY DURMUŞ

MELİKGAZİ BELMEK

HİDAYET ALTUNEL

VİLDAN POYRAZ

SİNCAN BELMEK

BÜŞRA SEDEF

SEMA NUR DOĞAN

KOCASİNAN KAYMEK

ÜMİT AYŞE AVCI

ŞENAY ÖZDEMİR

KOCASİNAN KAYMEK  ( GÖZ NURU )

HAYRİYE KÜÇÜKEKMEKÇİ

ŞENAY ÖZDEMİR

KOCASİNAN KAYMEK  ( GÖZ NURU )

EMİNE ULUCAN

ŞENAY ÖZDEMİR

« Geri